Çelik raf kumaş rafı

Çelik raf - Çelik raf kumaş rafı

 muhasebe evraklarının ve kanunen saklanması zorunlu olan değerli kağıt arşiv evraklarının çelik raf ünitelerinde on yıl boyunca saklanması gerekmektedir. Bu evrakların saklanabilmesi için en uygun fiyatlı ve kolay kurulumu olan raf sistemi arşiv raf sistemidir.Arşiv rafı  özelliğinde paket veya rulo saçların değişik ebatlarda kesilerek üzerinde delik delme ve büküm işlemlerin yapılmasının ardından oluşan bir raf çeşididir.Arşiv  rafın kurulabilmesi için  arşiv raf gibi işlemlerden geçirilerek oluşturulan çelik raf profili ,cıvata somun ve plastik taban gerekmektedir.

  Arşiv rafı 31 cm derinliğinde’ dir. Sağdan sola genişliği  ise 60 cm,75 cm ve 93 cm dir. Arşiv rafının saç kalınlıkları taşıma kapasitesine göre 0,70 mm den 2 mm e kadar farklı kalınlıklarda üretilebilmektedir. 

  Arşiv  raf ünitelerinin   kurulabilmesi için gereken en büyük yardımcısı çelik raf profilidir. Çelik raf profilinin üzerinde 25 mm akslarda  delik bulunmaktadır. Bunun sebebi profilin yüksekliği baz alınarak istenilen yükseklikte raf takılabilme özelliği olmasıdır. Arşiv rafı,raf aralıkları 35 cm  ile 40 cm arasında olması gerekmektedir. Sebebi ise  klasör yüksekliğinin 31 cm olmasıdır. Dosyaların  rafın arasına rahat konulup alınabilmesi için gerekli olan yüksekliktir. Ayrıca evraklar dosya ile rafa konulabileceği gibi koli içinede konularak rafa kaldırılabilir. Koli ile rafa konulacaksa raf aralıkları kolinin ebatına göre değiştirilebilir.
  Arşiv rafının yüksekliği  bir metreden başlayıp beş metreye kadar istenilen ölçüde üretilebilir.Beş metrenin de üzerinde üretim yapılabilmekte fakat kullanımı sağlıklı olmayacağından tavsiye edilmemektedir. 
çelik raf ünitesi yüksekliği  en fazla 2 metre- 2,5 metre ve 3 metre olarak kurulmaktadır.  2.00 metre 6 tablalı  2.50 metre 7 tablalı  3.00 metre 8 tablalı secenekleri doğru yükleme yapılan alternatiflerdir 

  Arşiv raf ve çelik raf profili boya işlemine girmeden önce yağ alma ve pasivasyon işlemlerinden geçmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılması üretilmiş olan arşiv raf ve profilinin ömrünü ve dayanıklılığını arttırmaktadır.bu işlemlere girmeden boyanan ürünlerin kısa zamanda boyaları dökülür,paslanır ve çürüyerek kullanılamaz hale gelir. Standart arşiv rafı ve çelik raf profili  boya rengi ral 7012  gri renktir.

Kumaş,astar,tela ve benzeri dokuma ürünleriniz için tasarlanmış olan rulo silindirik özelliği taşıyan tüm ihtiyaçlarınıza çözüm olan bu raf sistemi sayesinde Kumaş depolarınızı daha kullanışlı ve kontrollü bir hale getirebilirsiniz..
Büyük ölçekli yoğun kumaş depoları için Ağır yük kapasitesini karşılayan ve orta ölçekli kumaş depoları içinde mini geçme sistem kumaş
rafları mevcuttur.. Göz başına 200-500 kg yükler  için mini geçme sistem önerilir .. büyük tonajlı yüklemelerde göz başına gelecek yük ağırlığı 500-3000 kilogram yükler için ise ağır yük rafları seçimi yapılır..
Her iki sistem için traversler üzerine metal tabla veya ahşap sunta kullanılır..
Kumaş toplarının istiflendiği kasa ve sepetler direkt olarak traversler üzerine konulmaktadır.
Kasa ve sepet yüklemeleri Ağır Yük rafları için önerilen bir yükleme çeşididir.Bu yüklemelerde iş makinesi kaldıraç istifleme aracı kullanılır.
Kumaş toplarının uzun olması durumunda derin raf seçeneği mevcuttur.Raf derinliğinin uzun istenmesi durumunda sırt sırta raf uygulaması 
yapılır..
Tüm kullanılan  raf malzemeleri tarafımızdan üretim tesislerimizde imal edilmesi sonucunda kumaş rafı kullanıcılarına hizmet vermektedir.
İmalatını yapmış olduğumuz tüm ürünler İSO belge onaylı olup sertifikalıdır.. Ürünler Elektro statik toz boya ile otomatik robotlar sayesinde boyanarak 220 derce fırın boyalıdır..Çizilme ve paslanmaya karşı uzun ömürlüdür.. Tüm ürünler imalat ve montaj hatalarına karşı 5 yıl garantimiz kapsamındadır. kullanıcı hataları dışındadır..


Teknik Bilgiler


TOP