Mezanịn katlı raf sistemi

Depo raf sistemleri - Mezanịn katlı raf sistemi

Depo alanlarının   yüksekliğini en verimli şekilde kullanılmasını sağlayan raf sistemidir. Raf ayakları kullanılarak kat ve katlar  çıkılır ve depo alanının yüksekliğine uygun kat sayısı belirlenir. katlı  raf sistemlerinde  depo hacmi sistem katsayısını (raf sisteminin platform katsayısını) belirler ve bu sayede depo yüksekliğinden en fazla seviyede  yararlanılır.

Katlardaki yürüyüş alanları ve platformların üst yüzeyi tel ızgara, sunta veya , sac tava gibi malzemelerle kaplanır. katlı  raf sistemleri  isteğe göre yanlamasına veya uzunlamasına genişletilebilir. Katlar arası geçişler merdiven veya asansör yardımıyla sağlanmaktadır. Bu sistemde hem depolama hem de çalışma alanı bir arada sunulmaktadır. Ürünler manüel veya otomatik olarak kullanılabilinir.

katlı  raf Sistem parçaları ayrışık olduğundan istenildiği zaman yer değiştirme mümkündür. katlı  raf sistemi, ürün adetlerinin ve çeşitliliğin fazla olduğu depolarda, yedek parça ve aksesuar depolarında, arşiv ve sipariş hazırlamaya uygun ürünlerin depolanmasında tercih edilmektedir.

Mezanin katlı raf sistemleri oluşturulması planlanan depo projelerinde depo maliyetlerini aşağıya çeken ekonomik raf sistemleridir. 

üretim tesislerinde önceden düşünülmemiş ve daha sonradan depo ve üretim alanından faydalanmak amacıyla üretim alanlarının makine ve techizatların üzerlerine 

rack sistem ağır yük raf malzemeleriyle oluşturulan raf çeşididir.

Alandan fayda sağlar

her tip ürün için uygundur 

montajı ve demontajı kolaydır.


Teknik Bilgiler


TOP